Forum Diecezji Tarnowskiej

Teraz jest 16 wrz 2014, o 05:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy istnieją skuteczne modlitwy?
PostNapisane: 5 paź 2008, o 21:03 
Miłośnik Forum

Każda modlitwa jest wysłuchana, niekiedy po naszej myśli, niekiedy nie. Znacie może modlitwy, które skuteczniej "przekonują" Pana Boga:) A może macie jakieś doświadczenia z skutecznego wstawiennictwa jakiegoś Świętego?
I temat do dyskusji: czy wogóle istnieją skuteczne modlitwy?

Pozdrawiam
Aga Makowej

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2008, o 08:07 
Stawiający pierwsze kroki

Myślę, że najskuteczniejszym środkiem jest zaufanie, wiara w to, że Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu zawsze pragnie naszego, mojego dobra. Wtedy nawet kiedy wydarza się coś "nie po mojej myśli", postawa ufności pozwala zachowac pokój serca.
Za szczególnie "skuteczną" uważam Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ta modlitwa bardzo uczy pokory, nie można odwołac sie w niej do swoich "zasług", ale jedynie zdac sie na Tego, który jest samą Miłością Miłosierną.

Tytuł: Re: Czy istnieją skuteczne modlitwy?
PostNapisane: 6 paź 2008, o 11:58 
Miłośnik Forum

Agnieszka napisał(a):
Każda modlitwa jest wysłuchana, niekiedy po naszej myśli, niekiedy nie. Znacie może modlitwy, które skuteczniej "przekonują" Pana Boga:) A może macie jakieś doświadczenia z skutecznego wstawiennictwa jakiegoś Świętego?
I temat do dyskusji: czy wogóle istnieją skuteczne modlitwy?

"Ale nie moja, lecz Twoja wola niech sie dzieje...". Gdyby Pan Bog wysluchiwal wszystkich naszych modlitw - wyrzadzilby nam tym wielka krzywde

Ostatnio edytowano 6 paź 2008, o 13:46 przez vanitas, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2008, o 18:50 

http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6 ... 1222898973

Cóż więcej można dodać...?

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2008, o 21:04 
Sympatyk

Jaka modlitwa jest najskuteczniejsza? Wytrwała.

I uważam, że drugorzędne znaczenia ma "technika" modlitwy. Oczywiście, wiemy (czy z historii, czy ze świadectw różnych ludzi, w tym świętych), że pewne modlitwy mają wielką moc: Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, czy różne nabożeństwa związane z Męką Pańską. Jednak czasem, gdy się o coś Boga prosi i nie widać od razu tych efektów, których się spodziewamy, tego o co prosimy, to brakuje siły na modlitwy "formalne", i każdy oddech staje się modlitwą: Panie, wysłuchaj tego, o co Cię proszę i zmiłuj się nade mną!

Kiedyś czytałem, że potężną moc ma modlitwa (czy też nabożeństwo) do Dworu Niebieskiego. Modliłem się tym sposobem raz, dość dawno temu. A że sprawa była dość ważna, to maksymalnie wydłużyłem tą modlitwę. I jeśli mogę powiedzieć, że moja modlitwa coś pomogła w tej sprawie, to muszę powiedzieć, że jest to potężna modlitwa. Choć, jak to często w życiu bywa, sprawa nie została rozwiązana tak, jak się tego na początku spodziewaliśmy. Ale widocznie, to rozwiązanie było lepsze, tylko my tego nie widzieliśmy.

Co do wstawiennictwa świętych. W sprawach beznadziejnych pomaga podobno św. Juda Tadeusz. A tak z przymróżeniem oka, to przed maturą ks. Tadeusz (najskromniejszy i najpiękniejszy ;-) (ci co go znają, wiedzą o co chodzi) - kierownik ruchu z PPT), powiedział nam, że jeśli w którymś momencie nie będziemy wiedzieli, co pisać, to mamy sobie pomyśleć o nim i będzie dobrze. I to rzeczywiście zadziałało. Chętnym na pewno udostępni swoje zdjęcie ;-)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-10-06, 22:21 ]
I tak to bywa, jak człowiek skupi się na rzeczach "drugorzędnych". Oczywiście najskuteczniejszą modlitwą jest Msza Św.

Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2008, o 09:38 
Miłośnik Forum

Zgadzam się z Tobą bsi, wytrwałość ma tu ogromne znaczenie.

Kiedyś zaproponowano mi na rekolekcjach modlitwę o czystość serca, którą poleca również św. Alfons Liguori : 3x Zdrowaś Maryjo i modlitwa:

"Boże, Ty przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Dziewicy
przygotowałeś swojemu Synowi godne mieszkanie
i na mocy zasług przewidzianej śmierci Chrystusa
zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy, daj nam za Jej przyczyną
dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."

Modlitwa bardzo skuteczna, jeśli odmawia się ją codziennie.
Ja ją odmawiam od niedawna, mam nadzieje że stanie się moją codzienną modlitwą.

[ Dodano: 2008-10-07, 10:46 ]
Co do różanca...
Pamiętam chwile w życiu kiedy najmniej rozumiałam z tego co się wokół mnie dzieje, brałam różaniec i odmawiałam nawet nie rozumiejąc samej modlitwy.
Maryja nie zawiodła. Rozwiązanie sytuacji nadchodziło błyskawicznie.

I Chyba Gianno nic więcej nie da się dodać :) tylko modlić.

Pozdrawiam
Aga Makowej

Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2008, o 18:57 
Stały Bywalec

Agnieszka napisał(a):
I Chyba Gianno nic więcej nie da się dodać :) tylko modlić.

Agnieszko nie kończ wątku tym stwierdzeniem. Oczywiście - modlić się trzeba i skutecznym jest na pewno wytrwanie w codziennej modlitwie, ale...Jeśli już zaczęłaś - trochę pod innym tytułem (bo na pewno jest w archiwach jako inny, chyba: "Twoja ulubiona modlitwa") to kontynuujmy.
Moim zdaniem każda modlitwa jest skuteczna wtedy, gdy modli się więcej niż jedna osoba, a to podczas mszy św., na grupach wspólnotowych oraz podczas śpiewu pieśni kościelnych. "Kto śpiewa modli się dwa razy." Spiew o Bogu, dla Boga i do Boga jest przejawem naszej identyfikacji z NIM.
Jest październik, a moją najcudowniejszą modlitwą jest różaniec właśnie.

Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2008, o 22:56 
Sympatyk

Powielę tu zdanie Talini, jesli chodzi o rózaniec. Odmawiam go od wielu lat.I drugą modlitwą , którą równiez odmawiam jest Tajemnica Szczęscia. Modlitwa wtedy jest skuteczna gdy z wiarą i z ufnoscią gorliwie ją odmawiam. I wiele razy zostałam wysłuchana.

kochać to znaczy powstawać."

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2010, o 22:08 
Stały Bywalec

ja trochę od innej strony: jedyne modlitwy ,których słucha mój Pan to modlitwy w intencji za kogoś i o moje uświęcenie :mrgreen:

i faktycznie różaniec jest chyba najskuteczniejszy ( fakt potwierdzony z przed tygodnia) 8-)

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2010, o 22:50 

Nabożeństwo Piętnastu Modlitw św. Brygidy
(Tajemnica Szczęścia)

Od dłuższego czasu Brygida pragnęła wiedzieć, ile ciosów Chrystus Pan otrzymał podczas swej Męki. Pewnego dnia Zbawiciel objawił się jej i rzekł:

"Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś Maryjo z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku. W ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą moją Ranę".

Potem w formie obietnicy dodał, że ktokolwiek zmówi te modlitwy podczas roku:

1. Uwolni 15 dusz ze swej rodziny z czyśćca,
2. 15 sprawiedliwych spośród krewnych zostanie potwierdzonych i zachowanych w łasce.
3. 15 grzeszników spośród krewnych zostanie nawróconych.
4. Osoba, która zmówi te modlitwy, osiągnie pewien stopień doskonałości.
5. Już na 15 dni przed śmiercią będzie przeżywała szczery żal za wszystkie popełnione grzechy ze świadomością ich ciężkości.
6. Na 15 dni przed śmiercią dam jej Moje Najświętsze Ciało, ażeby przez Nie została uwolniona od głodu wiecznego oraz dam jej Moją Drogocenną Krew do picia, by na wieki nie doznała dokuczliwego pragnienia.
7. Położę przed nią Mój zwycięski Krzyż jako pomoc i obronę przeciw zasadzkom nieprzyjaciół.
8. Przed jej śmiercią przyjdę do niej z Moją najdroższą i ukochaną Matką.
9. Przyjmę z dobrocią jej duszę i zaprowadzę do wiecznej radości.
10. Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw.
11. Trzeba wiedzieć, że choćby kto żył przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy albo przynajmniej powziął postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpuści jego grzechy.
12. Obroni go przed zgubnymi pokusami
13. Zachowa mu pięć zmysłów.
14. Uchroni przed nagłą śmiercią.
15. Uwolni jego duszę od kar wiecznych.
16. Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę
17. Jeśliby ktoś żył zawsze według woli Boga i musiałby umrzeć przedwcześnie, życie jego zostanie przedłużone.
18. Ktokolwiek zmówi te modlitwy, uzyska za każdym razem odpust cząstkowy.
19. Człowiek ten otrzyma zapewnienie, że cieszyć się będzie szczęściem chórów anielskich.
20. Każdy, kto by innych nauczył tych modlitw, nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale one trwać będą wiecznie.
21. Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.

Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2010, o 22:52 

Nabożeństwo Piętnastu Modlitw św. Brygidy
(Tajemnica Szczęścia)
http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/sw ... s_logo.htm

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2010, o 11:31 
Stały Bywalec

jeszcze żadna mi się nie sprawdziła.

PostNapisane: 21 wrz 2010, o 14:12 
Miłośnik Forum

W ostatnich kilku dniach u pewnej młodej osoby nastąpiły komplikacje zdrowotne.
Osoba ta jest w stanie błogosławionym,po trudnych wcześniejszych doświadczeniach.
Nastąpiły tzw. skurcze i grożba urodzenia dziecka a to dopiero 30 tydzień,a więc sporo za wcześnie.

Co mogłem to dla Niej czyniłem,a mogłem tylko odwiedzać w szpitalu ,podnosić na duchu i najważniejsze ,modlić się .
Tak też czyniłem,Różaniec w domu, Eucharystia,i nocne trwanie przed Najświętszym Sakramentem.

Kilka tygodni temu ,otrzymałem od znajomej ,pani Ani Różaniec przywieziony z Gietrzwałdu.
Muszę nadmienić,że z panią Anią adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,co tydzień w niedzielę od 2 do 3 w nocy.
Różańców ci u mnie w domu pod dostatkiem ale i TEGO przyjąłem na znak pokoju i w ogóle znak dla mnie.
Moja znajoma młoda osoba musiała zostać przewieziona do krakowskiego szpitala uniwersyteckiego.Wtedy dałem Jej tenże Gietrzwałdzki podarunek.
Wydawało się ,że sytuacja jest beznadziejna ,że będzie ciężka walka o życie dziecka.
Ona wzięła ten Różaniec i uwierzyła w moc tej modlitwy ,w pomoc Matki Najświętszej i Pana Jezusa.
Prosiłem aby oddała wszystkie swoje cierpienia za pośrednictwem Matki Najświętszej,Panu Jezusowi.
Po kilku dniach wszystko wróciło do normy.Teraz cierpliwie trzeba czekać rozwiązania.
Tyle o modlitwie skutecznej ,o wierze i o tym ,żeby nie zapominać o Panu Jezusie w chwilach kiedy jest z nami żle,aby Mu zaufać,ale nade wszystko aby wytrwale trwać na modlitwie ,w dobrych i złych dniach.

drogę, wiodącą do Nieba.

PostNapisane: 21 wrz 2010, o 18:33 
Miłośnik Forum

Niech będzie Bóg uwielbiony !

Strefa czasowa: UTC + 1